Sık Sorulan Sorular

Mining Dünyası olarak kullandığımız kasasının düzeni, makineden sıcak havayı alacak şekilde tasarlanmıştır. Tasarım, çeşitli seçeneklere sahip olmanızı sağlamak için çeşitli GPU kartlarıyla test edilmiştir.

Karma oranı madencilik teçhizatına değil GPU’ya bağlı olacaktır. Ancak donanımımız, GPU’larınızın performansına yardımcı olacak ve güvenilir bir platform sağlayacaktır.

Her kart modeli kendi dalında farklı coin üretimi sağlamaktadır. Uzman ekibimiz ile yüz yüze görüşme sağlayarak sizler için uygun olan maliyet ve kazanç planını hesaplayabilirsiniz.

Evet sağlanabilir. Fakat aşırı ısınma, ölü GPU’ların bir numaralı nedenidir. GPU sıcaklığı her zaman birincil odak noktası olmalıdır. Mining Dünyası olarak bizler kurulan harici iklimlendirme sistemleri ile cihazların serin çalışmasını sağlıyoruz. Bu sayede ekran kartları ve güç kaynakların fanlarına yük bindirmeden çalışmasını ve uzun ömürlü olmasını sağlıyoruz. Tüm bunların sonucunda sizler kendi cihazlarından güç tasarrufu elde etmiş oluyorsunuz.

Çoğu kablolama yalnızca maksimum 16 amper kabul edebilir. Yaşam alanınızın kaç amper desteklediğini ve cihazların toplam kaç amper ile çalıştığını hesaplayarak çalıştırabilirsiniz. Ancak sınırda çalışması durumunda aşırı ısınma yaparak kablolama sisteminin çökmesi ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Kendi güç sınırlarınızı bildiğinizden emin olun.

Bu donanım, bakım gerektirmeyen uzun çalışma süreleri olan büyük ölçekli operasyonlar değildir. Belirli periyodlarda bakım yapılması gereken ve ev ortamında oluşabilecek partekül, gürültü, volt dengesizliği ve kesintisi vs. gibi durumlara karşı hazırlıklı olmak gerekir. Aksi bir durumda cihazınızda teknik sorunlar ortaya çıkabilir.

Tek bir teçhizatın ihtiyaç duyduğu toplam güç, kullanılan GPU modeline bağlıdır. Örneğin, ortalama 1060/1070 kart başına yaklaşık 100 Watt tüketir. RX 580 – 8GB ise kart başına yaklaşık 150 watt gerektirir. Kullanıcı, kart üzerindeki bios yapılandırmasını değiştirerek güç tüketimini azaltabilir. RX 580 – 8G kartlarda 88 watt elde ettik.

Evet. İki PSU kullanırken, Her PSU’dan 5 konektör seçin. Makinenin 12V güç kaynağı için 10 konektöre ihtiyacı olacaktır.

Merkezi bir servis merkezi modeline göre çalışıyoruz. İstanbul şehir merkezinde, makinelerin bakımını yaptığımız ve farklı madencilik varlıklarının operasyonlarını denetlediğimiz bir servis merkezimiz var. Yerinde sorun giderme ve güvenlik için uzman ekiplerimiz ile uzaktan kontrol sağlıyoruz.

Tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek. Tesisimizi yakından görebilir ve aklına gelen tüm soruların yanıtını birebir görüşme esnasında alabilirsiniz. Cihazlarınızı bize bıraktığınızda kazıma başlatmadan önce tüm kartların detaylı bakımı yapılır ve raflara konularak start verilir.

Mining Dünyası, gerekli barındırma lisansına sahip bir LTD Şirketidir. Cihaz sayınıza ve elektirik tüketimine göre anlaşma yapılır ve bu anlaşma neticesinde sözleşme yapılır. Sözleşme tarihi boyunca cihazınızı dilediğin zaman ister kameradan ister reel olarak gelip görebilir, ofisimizde kahvenizi içebilirsiniz. Cihazlarınız Binance, BtcTürk gibi sizin dilediğiniz platformlarda bulunan size ait cüzdan hesaplarına kazım yapayacak. Bu yüzden kazancınızda kayıp yaşanmayacaktır.

Evet tüm bakımlar uzman teknik ekiplerimiz tarafından bakımları yapılıyor. İlk bakım cihazlar tesisimize geldiğinde yapılıyor ve start veriliyor. Sonrasında günlük, haftalık, aylık periyodik bakımları yapılıyor. Sözleşme sonunda tekrar bakımları yapılarak teslim ediliyor. Dilerseniz paketlenmiş şekilde dilerseniz rig halinde teslim ediyoruz.

Bakım süresi doğal afetler dışında 1 saattir.

Bilmiyoruz…

Her makine için işletme ve bakım ücreti 60-80 $ arası bir ücret alıyoruz. Normal makineler 60 dolar, GPU makineleri 80 dolar.

Ödemeyi kaçırdığınız anda sizi bilgilendireceğiz. Aynı zamanda, kaçırdığınız ödemenizin ardından 10 güne kadar süre sağlayacağız. Ödeme yapmazsanız, bu tutar doğrudan depozitonuzdan düşülecektir.